Miód nektarowy wielokwiatowy

Co wyróżnia nasz miód? Nasz miód jest wolny od śladowej nawet chemii.

Ule sterylizowane są gorącą parą i opalane ogniem. Nie używamy do sterylizacji uli ani ramek środków chemicznych.

Pszczoły leczone są (warroza) wyłącznie naturalnymi kwasami organicznymi i tak obecnymi w ulu. Używamy licencjonowanych parowników kwasu dra Gerharda Liebiga, które umożliwiają precyzyjne dozowanie kwasu w ulu. Leczenie odbywa się jesienią po ostatnim miodobraniu, a do wiosny stężenie kwasu mrówkowego w ulu wraca do normy.

Słoiki do których rozlewamy miód są sterylizowane parą wodną i wygrzewane w temperaturze 200 stopni Celsjusza w piekarniku pieca opalanego drewnem.

Dlaczego jest to takie istotne? Czym jest właściwie miód? Miód w zasadzie to cukry z śladową obecnością wielu substancji. Ich (śladowa!) obecność wpływa na walory zdrowotne miodu.

Podczas leczenia pszczół środkami chemicznymi (np. Apiwarol, Amitraza) pozostałości tych środków znajdują się w wosku i miodzie. Producenci twierdzą, że są to śladowe ilości i nie wpływają na walory zdrowotne miodu.

To jak to jest? Śladowe ilości związków produkowanych przez pszczoły powodują, że miód jest prozdrowotny, a śladowe ilości twardej chemii nie wpływają na walory miodu?!

miód nektarowy wielokwiatowy
miód nektarowy wielokwiatowy

Nasze pszczoły mieszkają w ulach, które zbudowane są z drewna i słomy żytniej, co zapewnia im optymalne warunki (temperatura i wilgotność) bytowania, a miód w takich ulach dobrze dojrzewa zmniejszając zawartość wody.

Część okolicznych rolników posiada certyfikaty ekologiczne, co pozwala pszczołom zbierać czysty pyłek z pól, w okolicy znajduje się wiele lasów i kilka rezerwatów. Pasieka umiejscowiona jest w sadzie, na naturalnej kwietnej łące – zarówno łąka jak i sad są całkowicie pozbawione środków chemicznych.

Miód wiosenny
Miód wiosenny

Posiadamy aktualnie w ofercie miód wiosenny, odwirowany w lipcu – jest to miód nektarowy wielokwiatowy. W jego składzie znalazł się nektar z kwiatów polnych, drzew owocowych, klonów i rzepaku. Ze względu na rzepak miód ma już niemal stałą konsystencję (krupiec).

Miód został rozlany do słoików o pojemności 0,9 l oraz 0,5 l. Waga miodu zawartego w słoikach to odpowiednio 1,2 kg i 0,7 kg.

Miód ten jest dostępny w cenie 35 PLN za słoik 0,9 l i 19 PLN za słoik 0,5 l. Aktualnie posiadamy jeszcze 29 słoików 0,5 l.

Lada moment będziemy wirować miód letni, na bazie lipy. Dostępna będzie również pewna ilość miodu sekcyjnego.

tel. kom. 579042672