Miód nektarowy wielokwiatowy

Co wyróżnia nasz miód? Nasz miód jest wolny od śladowej nawet chemii.

Ule sterylizowane są gorącą parą i opalane ogniem. Nie używamy do sterylizacji uli ani ramek środków chemicznych.

Pszczoły leczone są (warroza) wyłącznie naturalnymi kwasami organicznymi i tak obecnymi w ulu. Używamy licencjonowanych parowników kwasu dra Gerharda Liebiga, które umożliwiają precyzyjne dozowanie kwasu w ulu. Leczenie odbywa się jesienią po ostatnim miodobraniu, a do wiosny stężenie kwasu mrówkowego w ulu wraca do normy.

Słoiki do których rozlewamy miód są sterylizowane parą wodną i wygrzewane w temperaturze 200 stopni Celsjusza w piekarniku pieca opalanego drewnem.

Dlaczego jest to takie istotne? Czym jest właściwie miód? Miód w zasadzie to cukry z śladową obecnością wielu substancji. Ich (śladowa!) obecność wpływa na walory zdrowotne miodu.

Podczas leczenia pszczół środkami chemicznymi (np. Apiwarol, Amitraza) pozostałości tych środków znajdują się w wosku i miodzie. Producenci twierdzą, że są to śladowe ilości i nie wpływają na walory zdrowotne miodu.

To jak to jest? Śladowe ilości związków produkowanych przez pszczoły powodują, że miód jest prozdrowotny, a śladowe ilości twardej chemii nie wpływają na walory miodu?!

miód nektarowy wielokwiatowy
miód nektarowy wielokwiatowy

Nasze pszczoły mieszkają w ulach, które zbudowane są z drewna i słomy żytniej, co zapewnia im optymalne warunki (temperatura i wilgotność) bytowania, a miód w takich ulach dobrze dojrzewa zmniejszając zawartość wody.

Część okolicznych rolników posiada certyfikaty ekologiczne, co pozwala pszczołom zbierać czysty pyłek z pól, w okolicy znajduje się wiele lasów i kilka rezerwatów. Pasieka umiejscowiona jest w sadzie, na naturalnej kwietnej łące – zarówno łąka jak i sad są całkowicie pozbawione środków chemicznych.

Miód wiosenny
Miód wiosenny

Posiadamy aktualnie w ofercie miód wiosenny, odwirowany w lipcu – jest to miód nektarowy wielokwiatowy. W jego składzie znalazł się nektar z kwiatów polnych, drzew owocowych, klonów i rzepaku. Ze względu na rzepak miód ma już niemal stałą konsystencję (krupiec).

Miód został rozlany do słoików o pojemności 0,9 l oraz 0,5 l. Waga miodu zawartego w słoikach to odpowiednio 1,2 kg i 0,7 kg.

Miód ten jest dostępny w cenie 35 PLN za słoik 0,9 l i 19 PLN za słoik 0,5 l. Aktualnie posiadamy jeszcze dosłownie kilka słoików 0,5 l.

Lada moment będziemy wirować miód letni, na bazie lipy.

tel. kom. 579042672